Jan 31
Ubuntu programos windows sistemoje instaliavimas
Ubuntu, bei kitų populiarių Linux distribucijų instaliavimas tiesiai iš Windows sistemos nėra naujas dalykas. Tačiau kaip tai atrodo, tik dabar susiruošiau išmėginti praktiškai. Viskas labai paprasta, Linux instaliuojam, kaip bet kokią kitą programą Windows sistemoje, bei panorėję bet kada galime pašalinti.
Darbo eiga
Parsisiunčiam, bei paleidžiam Ubuntu diegimo vedlį:
Jeigu gaunam klaidos pranešimą, tiesiog spaudžiam “Continue”, klaidos pranešimas iškart nedings, spaudžiam dar keliasdešimt kartų, kol galiausiai pasileidžia Linux diegimo vedlys (kvailiausias ir kartu genialiausias iš mano matytų klaidos sprendimo būdas 😀 ). Iš tikro tai čia gan erzinanti, kvailoka klaida, ją meta jei prie kompiuterio pajungtas kortelių skaitymo įrenginys, o kortelė neįdėta, ar įdėtas cd/dvd diskas, mano atveju, klaida buvo matoma dėl kortelių skaitytuvo.
Toliau pasirenkam ką norim įdiegti ir kiek tam vietos skirsime:
Spaudžiam diegti, vyksta diegimo failų parsiuntimas iš interneto, bei nustatytos vietos rezervavimas diske:
Diegimo metu paprašoma perkrauti kompiuterį, pamatome atsiradusį pasirinkimą kokią Windows ar linux OS užkrauti, dar kelias minutes vyksta diegimo procesas ir viskas, turim veikiančią linux sistemą.
Linux pašalinimas labai paprastas:
1 būdas – paleisti wubi.exe kaip ir diegimo metu:
2 būdas – paleisti control panel programų šalinimo vedlį:
Matom paprastą Ubuntu šalinimo vedlį:
Patiko toks paprastas ir greitas Ubuntu diegimas, be reikalo gaišdavau laiką su unetbootin.
8 comments
8 Comments so far
Leave a comment
Sakyčiau trūksta informacijos kur diegiama. Spėju, kad tai ne sisteminis diskas? Ar visgi sisteminis, nes C ir kitas raides užsigrobė kortelių skaitytuvas?
Diegti galima bet kur, kur tik nori. Išsirenki laisvesnį diską, kiek nori linux skirti vietos, ir ten sukuriamas folderis, mano atveju jis buvo 20GB dydžio. Viskas, kaip bent kokios windows programos instaliavimo metu, tik vieta diske rezervuojama iškarto.
Kortelių skaitytuvas pas mane vidinis ir turi 4rias raides K.L,M,N ir kad jį atjungt reik windows perkraut, tai daug paprasčiau "continue" spaudinėt 😀
Ruošiuos windows perinstaliuot, tai va išdiegiau ubuntu. Ir viskas kaip seniau, dingo OS pasirinkimas krovimosi metu, ir ištrintas ubuntu sukurtas folderis diske.
Čia sakyčiau toks tarpinis variantas tarp virtual os ir tikrojo diegimo. Diegimas panašiai, kaip naudojant vmware, o naudojimasis kaip normaliu būdu įdiegtos os, tik daug paprasčiau ir greičiau įdiegiama.
Pats nesuprantu kaip taip įmanoma, tiesiog sukuriamas failas, kuris naudojamas kaip virtualus diskas, tik va be jokių vmware virtualių nesamonių, jokių strigimų ar pan.
Elgiasi taip pat, kaip išdiegus bet kokią programą.
Kažkada bandžiau taip pasižaist. Susidiegiau, keletą dienų pasinaudojau, o paskui ištryniau.
Įdomiau, kaip Ubuntu elgtųsi, įdiegus į atskirą diską, o windows paskui pašalinus.
O kaip įmanoma windows pašalinti? Nebent ištrinsi Windows ir visas likusias su windows susijusias papkes. BEt tai nebus pašalinimas – užkrovimo metu vistiek bus siūloma užkrauti ir windows ir teks su kokių boot manager viską tvarkyti.
Ta prasme, per wubi įdiegi ubuntu (nurodai, kad aplanką kurtų kitoje particijoje nei yra windows). O paskui particiją su windows suformatuoji.
Ir kaip toliau, ar tokiu būdu įdiegta ubuntu suktųsi (aišku susitvarkius su boot'inimu, jei įmanoma)?
Kiek suprantu ne, nes čia įdiegiam kaip programą, ir ubuntu savarankiškai suktis negali (juk ir failų sistemos gali netikti – su wubi gali ubuntu diegtis į NTFS particijas, o kiek žinau savarankiškai ubuntu šioje sistemoje suktis negali).
Todėl tokį diegimą matau tik kaip pasižaidimą, nes pvz prireikus perinstaliuot windows automatiškai šakės ir ubuntu.
Tarkim turim HDD skeltą į dvi dalis. C diskas windows, D diskas duomenys.
Instaliuojam ubuntu per wubi į D diską. Su acronis pasidarom C disko kopiją. Prireikus windows perinstaliuot, per porą min. format C, su acronis atstatom windows atvaizdą kartu su boot sektoriais. Ir viskas kaip buvę, vėl veikia ir windows ir ubuntu.
Variantas su dviem hdd. Instaliuojam Windows į vieną diską, boot sektorius laikom kitam diske, tokiu atveju galim formatuot windows diską, o mums visvien rodys OS pasirinkimo meniu kuriame jau neveikiantys windows ir veikiantys ubuntu…
O tai sunku Ubuntu iš naujo įsidiegti?
O nenorint turėti problemų, reikėtų Ubuntu diegti ne iš windows, bet iš užkraunamo nešiklio ir tada perinstaliuojant windows nereikės sukti galvos dėl Ubuntu.