Mar 10
Žiūrėdami filmus įjungiam loudness
Dažnai žiūrint filmus originalo kalba arba tenka labai pasigarsinti arba įdėmiai klausytis dialogų. Todėl patarčiau įsijungti Loudness jeigu jūsų garso plokštės tvarkyklės tai palaiko.
Trumpai, nesiplečiant Loudness funkcija pritaiko audio signalą žmogaus ausims, žymiai geriau girdisi dialogai, pagarsėja muzika ir t.t.
Veiksmas Windows 7 arba 8 sistemose.
1. Keliaujam į volume control:
2. Pasirenkam Playback devices:
3. Pasirenkam naudojamą garso plokštę ir keliaujam į properties:
4. Enhancements skiltyje įjungiam Loudness
Šiaip loudness labiau skirtas naudoti nevisu garsu klausant muzikos, žiūrint filmus, tačiau aš jį visad išjungiu užsidėjęs ausines, nes ir ant volume 1 viskas būna tiesiog per garsiai..
5 comments
5 Comments so far
Leave a comment
Visą dieną bandžiau naudotis ir išjungiau. Jeigu kada pasitaikys prastai įgarsintas filmas, tai tikrai pravers, bet kasdieniniam naudojimui netinka, nes nežinau nuo ko čia priklauso, bet vienuose programose (pvz IPTV klaikiai garsiai), o kitose ( pvz Youtube) visai be pasikeitimų. Finale nespėju garso reguliuoti ir neretai išwsigastu dėl per didelio garso. Ypač jeigu su ausinėmis 🙂
Na čia daugiau skirta kolonėlėm. Per ausines tik su VLC grotuvu (kadangi jis geriau moka patildyt nei kiti grotuvai) serialą ar kokį filmą žiūrėdamas originalo kalba palieku loudness, o kai LT įgarsinimas arba TV žiūrint tai jau viskas per garsiai.
Pati loudness funkcija jau labai seniai naudojama ir HIFI sistemose, garsui kaip ir nieko nepadaro, tiesiog pritaiko jį prie žmogaus ausies girdimumo charakteristikų (dažnio priklausomybė nuo garso slėgio), ir klausant muzikos tyliai per dideles kolonėles HIFI sistemose labai pagerėja klausa, atrodo tų girdimų dažnių žymiai daugiau, viskas gyviau, gilesni žemi dažniai ir t.t.. Aišku volume atsukus pakankamai daug to loudness nebereik, bet ne visad norisi su drebančiom sienom filmus žiūrėt.
Tas galioja ir pigiom, mažom kompiuterinėm kolonėlėm, arba filmus žiūri atsukęs daug garso, arba normaliu garsu bet visų veikėjų akcentų gali ir neišgirst, kartais net titrų norisi, ko loudness dažnai padeda išvengt.
"The “loudness” control on some consumer stereos alters the frequency response curve to correspond roughly with the equal loudness characteristic of the ear. Loudness compensation is intended to make the recorded music sound more natural when played at a lower sound pressure level." – pagal wiki.
Teoriją aš žinau, bet ji labai smarkiai prasiskiria su realybe 🙁
Ir aš kolonėles ir naudojau, bet VLC tai veikia, o naršyklėje/flash ne. Nors viskas kaip ir tvarkyklių lygyje turėtu vykti, tai turėtu būti be skirtumo. Deja, taip nėra, tai pasiliksiu tik prastai įgarsintiems filmams.
Youtube jau seniau pastebėjau, kad kažkaip papildomai audio takelis apdorojamas.
PVZ muzikinis klipas YT labai gerai skamba, o atsisiuntus ir paleidus per VLC ar bet kokį kitą grotuvą susidaro įspūdis jog kompe ekvalaizeris neveikia, visai kitoks, prastesnis skambesys. Nesupratau flash grotuvas, naršyklė ar dar kas papildomai garsus apdoroja
O EQ ir loudness veikia man ir programose ir naršyklėse, jaučiasi skirtumas on/off ir youtubėj.
Loudness arba normalize patarciau naudoti tik grotuve, o ne windowsiniuose nustatymuose. Filmuose isties pagelbeja si funkcija jei pasitaiko uzglusintas igarsinimas arba toks filmas kur efektai (sprogimai, muzika) labai garsiai girdimi, o snekejimas pritildytas. Kartais juk negali stipriai atsisukti garso rankeneles ziurint filmus nakti kad isgirstum ir tylesnius garsus, o loudness padeda islyginti garso lygius klausant ir mazesniu garsu. Filmams as nekeliu aukstos garso kokybes reikalavimu, bele gerai girdetusi. Taciau muzikoje reiketu vengti loudness funkcijos, todel ir sakau kad geriau naudot ne windowsini, o vietinio grotuvo loudness funkcija. Siaip jau siuolaikine muzika dazniausiai ir taip turi uzkeltus garso lygius (isimtis klasikine muzika su aukstu dinaminiu diapazonu), todel neverta zaisti su loudness. Galit pagalvoti jog aukstai uzkelti garso lygiai yra gerai, taciau cia ir suklysite. Siuolaikineje muzikos industrijoje vyksta karai, katras kuo garsiau igarsins, to pasekoje aukojamas muzikos dinaminis diapazonas http://en.wikipedia.org/wiki/Loudness_war
Milvi, garsui loudness/normalizer itaka daroma ir priklausomai nuo algoritmo, gali ir i neigiama puse. Hi-fi sistemose (stiprintuvuose) ten kita medalio puse, nes loudness taikoma analogineje dalyje. Garso kokybes neitakoja peak-normalizer jei pikas iki -1db, taciau efektyvumas priklausomai nuo kurinio gali buti niekinis, jei pasitaikys koks daznis pakiles iki -1db. ReplayGain (foobar grotuve naudojamas) efektyvumas vidutiniskas, bet gali pasitaikyti signalo clippingas (iskraipymas). Na ir paskutinis metodas kompresorinis, kai aukojamas muzikos dinaminis diapazonas, vardan to kad uzkelti aukstai garso lygius.
VLC grotuve siaip nepatarciau naudot daugiau nei 100% garso, nes clippingas bus. Garsa reiktu reguliuoti analogineje dalyje t.y. garso rankenele o ne su grotuvu ar windowsais, jei norima max. kokybes. Todel tiek grotuve, tiek windowsuose garsa reiktu nustatyti ant max leidziamo. http://www.thewelltemperedcomputer.com/Intro/SQ/V…